Про нас

«Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону»

2018 рік

Бенефіціари проекту: Косівська районна рада Івано-Франківської області; Вижницька районна рада Чернівецької області 

Партнери:
- місто Легіоново  та Легіоновський повіт Мазовецького воєводства Республіки Польща;

-Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського) 

-Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв;

-Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В.Ю.Шкрібляка .

Протягом  6 місяців партнери проекту спрямували зусилля на налагодження сталого міжрегіонального співробітництва у сфері збереження, розвитку та популяризації автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, міжкультурного діалогу з польськими партнерами.

Основними заходами спільного проекту стали:
-проведення наукового дослідження з виявлення локальних особливостей жіночого та чоловічого народного строю початку та середини ХХ ст. у досліджуваних селах Старий Косів, Вербовець, Смодна та Черганівка Косівського району (сторінка дослідження https://www.facebook.com/kosivsuburb )

-презентація сучасної інтерпретації автентичних одягових традицій Косівського і Вижницького районів, що розглядаються як унікальні етнографічні осередки, через напрацювання Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ та Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю.Шкрібляка.

Відповідні напрацювання були презентовані для широкої аудиторії з Косівського району на базі Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філіалу Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й.Кобринського), Вижницького району - на базі Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка та на території Легіоновського повіту (Республіка Польща).

Кінцевим етапом в реалізації спільного проекту став пошук нових партнерів для налагодження подальшої систематичної українсько-польської співпраці з музейними, науковими, культурно-мистецькими установами Легіоновського повіту щодо популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини на території польських партнерів, та культурно-мистецьких надбань поляків - на території Косівського і Вижницького районів.

"Роздинкою" проекту є реалізація пілотної ініціативи - першої в Україні етнографічної виставки з елементами адаптації для осіб з вадами зору.

 

«Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій»

2019 рік

Бенефіціари проекту: Вижницька районна рада Чернівецької області  та Косівська районна рада Івано-Франківської області 

Партнери культурно-мистецькі та наукові установи Косівщини і Вижниччини:
-Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В.Ю.Шкрібляка ,

-Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського) ,

-Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв .

Протягом  6 місяців партнери проекту продовжували міжрегіональне співробітництво між двома сусідніми районами Івано-Франківської і Чернівецької областей, налагодження співробітництва з органами місцевого самоврядування інших регіонів Гуцульщини, та популяризацію автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини.

Основними заходами спільного проекту стали:
- проведення наукового дослідження одягових традицій населених пунктів Вижницького району - сіл Іспас, Чорногузи, Виженка та міста Вашківці;

- систематизація отриманих матеріалів в ході реалізації двох проектів з дослідженнями у етнографічну двотомну фото-книгу «Одягові традиції Гуцульщини»: «Вижниччина» і «Косівщина» та створення віртуального музею моди двох районів;

- розробка та видання наборів для вишивання - чоловічих та жіночих, для Вижниччини і Косівщини.

Відповідні напрацювання були презентовані для широкої аудиторії з Косівського району на базі Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філіалу Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й.Кобринського) та Вижницького району й інших районів Гуцульщини - на базі Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка під час проведення XXVI Міжнародного гуцульського фестивалю, та поклали початок формуванню унікального інклюзивного туристичного маршруту.

"Роздинкою" проекту стала реалізація пілотної ініціативи- першої в Україні етнографічної виставки, адаптованої для осіб з вадами слуху.

Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського)

78600, вул.Незалежності, 55, м.Косів, Івано-Франківської області

Музей старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини (філіал Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка)                          

59200, вул. Д.Загула,13, м.Вижниця, Чернівецької області

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати