Аксесуари та взуття

ІНШІ АКСЕСУАРИ ЖІНОК ТА ЧОЛОВІКІВ

У селах передмістя Косова носили такі ж сумки, як і на іншій території Гуцульщини: ткані бесаги і дзьобні та чоловічі шкіряні тобівки.

Локальні особливості цих елементів вбрання потребують додаткового дослідження. Зокрема, у виявлених нами світлинах ці аксесуари присутні тільки на початку ХХ ст.

Модним доповненням костюму і чоловіків і жінок були парасолі, що обов'язково присутні на парадних знімках. Гуцульські топірці - бартки, судячи зі світлин та свідчень старожилів, почали виходити з ужитку чоловіків після 1930-х років.

На фото першої половини ХХ ст. дівчата і жінки часто тримають в руках парадну фустинку.

ВЗУТТЯ

Гуцульські шкіряні постоли у селах передмістя Косова носили переважно у будній день. До постолів вдягали вовняні онучі або ж плетені на спицях шкарпетки - капці.

Для святкової нагоди, зокрема до весільного вбрання, обов'язково взували чоботи. Якщо сім'я була бідна, чоботи могли позичати у родичів або сусідів. Модними серед жінок були чоботи на шнурках - «румунки».

Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського)

78600, вул.Незалежності, 55, м.Косів, Івано-Франківської області

Музей старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини (філіал Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка)                          

59200, вул. Д.Загула,13, м.Вижниця, Чернівецької області

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати